Keramické kurzy a workshopy

Večerní kurzy keramiky

Hledáte možnost tvoření s keramikou a přes víkend trávíte čas s rodinou? Potřebujete si tu a tam ukrást trochu času pro sebe a strávit jej nejlépe s rukama po lokty v hlíně?

Nabízíme večerní kurzy keramiky pro dospělé s možností pokračování a postupného rozvoje dovedností. Kurzům pro dospělé jsou vyhrazeny úterky a středy, vždy jednou za 14 dnů.
Nabízíme pět úrovní pokročilosti, od absolutních začátečníků, uspokojíme ale i pokročilé tvůrce. Večerní kurzy jsou zaměřeny na modelování z keramiky, odlévání a techniky práce s engobami a glazurami.

Víkendová hrnčírna pro dva

Super dárek pro partnerku/partnera nebo kamarádku či ségru? Tímhle řemeslným kurzem určitě nesáhnete vedle. Po právu je to náš nejprodávanější kurz letošního roku.

Nabízíme výuku točení na hrnčířském kruhu pro dvojice, skvělé pro partnery či kamarádky, od pátku do neděle budete pod vedením lektorky krotit jednu hroudu hlíny za druhou, učit se centrovat, točit hrnečky a misky či mísy, ale dojde i na práci s engobami či tažení oušek.

Jednodenní nalejvárna pro začínající keramiky

Máme před sebou ambiciózní cíl vybavit vás nejnutnějšími základy k tomu, abyste se ve své dílně vyvarovali hrubých chyba a uměli se odpíchnout v samostatném tvoření. Bude to tedy den plný praxe, bohatě protkaný teorií (vezměte si tedy s sebou poznámkové bloky, místo oběda bude povídání o výpalu keramiky).

Víkend pro unavené matky

Dokonalý odpočinek pro nás, všechny ty maminky, mámy, co milujeme naše rodiny, sdílíme s nimi jejich starosti i radosti – a občas si potřebujeme ukrást čas jenom samy pro sebe a na chvíli z těch každodenních kolejí vykročit. Tak přesně pro nás, dámy, je tenhle víkend určený. A věřte, že hlína vám dá dokonale na každodenní shon zapomenout.

Otevřená dílna

Páteční podvečery na Dlouhánce jsou vyhrazeny pro volné tvoření, otevřenou dílnu – zkrátka pro ty, kdo chtějí odpočívat tvorbou z keramické hlíny, vlastním tempem, prací na vlastních projektech.
Po celou dobu je v dílně lektorka, která vám ráda pomůže při realizaci vašich projektů radou i praktickou ukázkou. I přesto otevřenou dílnu doporučujeme těm, kdo už mají zvládnuté základy práce s keramickou hlínou, není vhodná pro úplné začátečníky.

Kurzy keramiky a skla

Nabízíme výuku keramiky formou víkendových či večerních kurzů všech úrovní pokročilosti od začátečníků či falešných začátečníků po pokročilé. Nabízíme workshopy zaměřené na výrobu konkrétních výrobků nebo použití speciálních technik. Vždy tu najdete přátelské a bezpečné prostředí k tvoření, profesionálně vybavenou dílnu, kompletní vybavení pro práci s keramikou, materiály a samozřejmě naše zkušenosti, znalosti a užitečné triky pro práci. Novinkou jsou kurzy práce se sklem (vitráže technikou Tiffany, fusing, vinuté korálky).

U nás můžete dále prohlubovat všechny techniky tvoření z keramické hlíny: točení na hrnčířském kruhu, modelování z hlíny různými technikami, vymačkávání či odlévání do sádrových forem i výrobu vlastních sádrových forem. V základních kurzech či školeních vám poradíme s druhy hlín, s používáním glazur, engob či podglazurních barev, v pokročilejších kurzech si všechny tyto připravíme vlastní.

Školení pro dílny keramiky

Úzce spolupracujeme s obcemi a školami, nabízíme školení pro dílny keramiky (školy, sociální pracovníci) přímo v jejich dílně a s jejich materiály, připravujeme kurzy a semináře akreditované MŠMT.

Reset
Reset

Kurzy točení na hrnčířském kruhu

Kurzy modelování a odlévání do forem

Kurzy výroby sádrových forem

Kurzy práce se sklem

Týdenní kurzy

Víkendové kurzy

Večerní kurzy

Nadcházející akce

Novinky z Dlouhánky

Chcete zůstat ve spojení a dostávat informace o novinkách a akcích na Dlouhánce? Přihlašte se k odběru novinek a nic už vám neuteče.

Adresa

Dlouhá 15/178
41201  Litoměřice 1

Telefon

(+420) 602 260 102

E-mail

kavarna@dlouhanka.cz
kurzy@dlouhanka.cz

1 Time Wheel Throwing

Starts: Februrary 6th

Aenean et facilisis justo, vitae lobortis augue. Orci varius natoque penatibus et magnis dis parturient montes

View Details

Intro to Hand Sculpture

Starts: Februrary 6th

Aenean et facilisis justo, vitae lobortis augue. Orci varius natoque penatibus et magnis dis parturient montes

View Details

Intro to Texturing

Starts: Februrary 6th

Aenean et facilisis justo, vitae lobortis augue. Orci varius natoque penatibus et magnis dis parturient montes

View Details