Atelier keramiky Dlouhánka Litoměřice

Odpočinek od povinností všedního dne nevšedním způsobem

Kalendář akcí

Chcete vědět, co se právě děje na Dlouhánce a co máme v plánu? Mrkněte do kalendáře, získáte rychlý přehled o tom, co všechno děláme (a že toho není málo) a kde všude se s námi můžete setkat.

Přehled kurzů

Dlouhánka je skvělá ve výuce keramiky! Milujeme keramiku a baví nás předávat naše znalosti dál. Pořádáme kurzy keramiky pro dospělé, úzce také spolupracujeme se školami, školíme pedagogy i keramické dílny.

Nejbližší akce

Naše služby v kostce

Kurzy keramiky pro dospělé

Kurz je nejintenzivnější forma výuky, jehož cílem je naučit vás dokonalé zvládnutí dané keramické techniky či technik a postupů práce. Nabízíme týdenní kurz Keramika od začátku, víkendovou Hrnčírnu pro dva, prožitkový Víkend pro unavené matky a večerní kurzy Keramiky pro dospělé, Hrnčírnu a v pátky Otevřenou dílnu.

Workshopy jsou kratší bloky, zaměřené na vytvoření konkrétního výrobku nebo zvládnutí konkrétní techniky.

Aktuální nabídku hledejte v kalendáři akcí nebo pište na kurzy@dlouhanka.cz.

Malování na keramiku

Vyberete si již jednou vypálený (přežahnutý) výrobek, který vám padne do oka, a k němu glazury, které budete chtít použít. Naše obsluha vám ráda poradí s postupy nanášení glazur i případnými speciálními technikami.

K návštěvě keramické kavárny se zatím nemusíte objednávat, prostě přijdete, když budete mít chuť.

l

Školení pro keramické dílny

Nabízíme školení pro pedagogy a pracovníky v keramických dílnách, ve vaší dílně, s vaším vybavením.

Dále nabízíme jednodenní semináře pro veřejnost “Bezodpadová dílna” a “Bezpečná práce v keramické dílně”. Pro více informací pište na kurzy@dlouhanka.cz.

[

Hrnčířský kruh - víkendové i dlouhodobé kurzy

Nabízíme vám možnost výuky točení na kruhu s lektorem. Pro dvojice nabízíme superintenzivní Víkendovou hrnčírnu pro dva, pro jednotlivce Podvečerní hrnčírnu

Sádrové formy - výroba a prodej

Sádra je neocenitelným pomocníkem při práci se sádrou – či už při recyklaci hlíny, nebo při tváření výrobků z hlíny. Nabízíme kurzy práce se sádrou a výroby sádrových forem. Samozřejmostí je i výroba sádrových forem k prodeji. Pro více informací nás bez váhání kontaktujte přes email kurzy@dlouhanka.cz.

Teambuildingy a pronájem dílny

Společné tvoření z hlíny či glazování může být skvělým tmelícím prvkem pro malé týmy. Nabízíme prostor na tvoření až pro 12 osob. Pro více informací pište na kurzy@dlouhanka.cz