Otevřená dílna

Náročnost:  všechny úrovně
Termíny:      viz dále vypsané termíny
Rozsah:        libovolně dle vaší chuti a časových možností

Individuální tvorba: Otevřená dílna keramiky

Charakteristika akce:

Páteční podvečery na Dlouhánce jsou vyhrazeny pro volné tvoření, otevřenou dílnu – zkrátka pro ty, kdo chtějí odpočívat tvorbou z keramické hlíny, vlastním tempem, prací na vlastních projektech.
Po celou dobu je v dílně lektorka, která vám ráda pomůže při realizaci vašich projektů radou i praktickou ukázkou. I přesto otevřenou dílnu doporučujeme těm, kdo už mají zvládnuté základy práce s keramickou hlínou, není vhodná pro úplné začátečníky.

Možnosti otevřené dílny:

Na výběr je volné modelování z keramické hlíny na všechny způsoby nebo modelování či odlévání do sádrových forem. Tvořit můžete podle vlastního návrhu nebo podle projektu, který společně vybereme. K dispozici je několik ročníků časopisu Golem i naše vlastní výrobky a návody, inspirací vás tedy zahrneme i v případě, že zrovna nebudete mít vlastní nápad.

Otevřená dílna je přístupná ve vybrané dny, vždy od 16.30 do 19.30. Nechat se unést vlastní tvorbou můžete libovolně na jednu až tři hodiny dle vaší chuti či časových možností.

Rozpracovaný projekt můžete uložit a pokračovat na něm během některé další otevřené dílny. Hotová díla připravíte k usušení a výpalu. Dovoleno je téměř vše, jedinou podmínkou je dobrá nálada a určitá dávka samostatnosti. Rozpracovaná díla je nutné vždy dokončit do konce následujícího měsíce.

K dispozici v otevřené dílně máte:

  • profesionální vybavení keramické dílny
  • sádrové formy na běžné i méně běžné tvary
  • časopisy, literaturu a vzorové výrobky pro inspiraci
  • znalosti a zkušenosti našich lektorek po celou dobu

Kapacita:  vždy 6 míst, abyste měli dostatek prostoru a kvalitního vybavení pro práci.

Ceny volného tvoření s lektorem:
1 hodina – 280,- Kč
2 hodiny – 550,- Kč
3 hodiny – 790,- Kč

Doplatek na hotové výrobky: 1 kg vypálené keramiky včetně glazur a engob – 90,- Kč

Z tohoto kurzu (připravujeme)

Novinky z Dlouhánky

Chcete zůstat ve spojení a dostávat informace o novinkách a akcích na Dlouhánce? Přihlašte se k odběru novinek a nic už vám neuteče.

Adresa

Dlouhá 15/178
41201  Litoměřice 1

Telefon

(+420) 602 260 102

E-mail

kavarna@dlouhanka.cz
kurzy@dlouhanka.cz