Otevřená dílna

Náročnost:  všechny úrovně
Termíny:      viz dále vypsané termíny
Rozsah:        3hodinové bloky

Individuální tvorba: Otevřená dílna keramiky

Charakteristika akce:

Podvečery na Dlouhánce jsou vyhrazeny pro volné tvoření, otevřenou dílnu. Pro ty, kdo chtějí odpočívat tvorbou z keramické hlíny, vlastním tempem, prací na vlastních projektech. Zpravidla jsou to pátky nebo dny, na které připadá státní svátek.
Po celou dobu je v dílně lektorka, která vám ráda pomůže při realizaci vašich projektů radou i praktickou ukázkou. I přesto otevřenou dílnu doporučujeme těm, kdo už mají zvládnuté základy práce s keramickou hlínou, není vhodná pro úplné začátečníky.

Možnosti otevřené dílny:

Na výběr je volné modelování z keramické hlíny na všechny způsoby, případně můžete pro svůj projekt využít sádrové formy pro zaformování hlíny nebo odlévání. Točení na kruhu je z této nabídky z logických důvodů vyjmuto.

Tvořit můžete podle vlastního návrhu nebo podle projektu, který společně vybereme. K dispozici je spousta zdrojů inspirace, od online zdrojů jako je Pinterest či instagram, přes tištěné zdroje (Golem, knihy). Odpíchnout se můžete i od výrobků vystavených přímo v našem atelieru. Inspirací vás zahrneme i v případě, že zrovna nebudete mít vlastní nápad.

Volné tvoření je možné ve vybrané termíny, vždy od 16.00 do 19.00. Na tvorbu jsou vyhrazeny tři hodiny. Rozpracovaný projekt můžete uložit a pokračovat na něm během některé další otevřené dílny. Hotová díla připravíte k usušení a výpalu. Glazování může proběhnout na následující otevřené dílně pro přežahnutí výrobků.

Dovoleno je téměř vše, jedinou podmínkou je dobrá nálada a určitá dávka samostatnosti. Rozpracovaná díla je nutné vždy dokončit do konce následujícího měsíce.

K dispozici máte:

  • profesionální vybavení našeho atelieru
  • sádrové formy na běžné i méně běžné tvary či textury
  • časopisy, literaturu a výrobky pro inspiraci – naše vlastní i kurzistů a kurzistek
  • znalosti a zkušenosti našich lektorek po celou dobu

Kapacita:  vždy 8 míst, abyste měli dostatek prostoru a kvalitního vybavení pro práci.

Doplatek na hotové výrobky: 1 kg vypálené keramiky včetně glazur a engob – 90,- Kč

Cena za osobu (3 hodiny):

900 

Novinky z Dlouhánky

Chcete zůstat ve spojení a dostávat informace o novinkách a akcích na Dlouhánce? Přihlašte se k odběru novinek a nic už vám neuteče.

logo_Dlouhanka

Adresa

Dlouhá 15/178
41201  Litoměřice 1

Telefon

(+420) 602 260 102

E-mail

kavarna@dlouhanka.cz
kurzy@dlouhanka.cz