Podvečerní hrnčírna

Náročnost:  začátečníci
Termíny:      můžete vybírat ze dnů úterý, středa, čtvrtek, zobrazují se  pouze volné termíny
Rozsah:        5×3 hodiny výuky plus 3 hodiny glazování ve společném termínu

Skupinový kurz: Podvečerní hrnčírna

Charakteristika kurzu:

Volné vytáčení keramiky na hrnčířském kruhu je naprosto fascinující činnost – neustále se otáčející hlava kruhu má jakousi magickou moc. A každý, kdo si to kdy zkusil, mi dá za pravdu. Zvládnutí této techniky výroby keramiky vyžaduje o něco větší dávku trpělivosti a učení, než ostatní techniky, ale rozhodně to stojí za to. Kdo se jednou naučí centrovat a táhnout hlínu do výšky takzvaným esíčkem, ten už to nikdy nezapomene – podobně, jako když se učíte řídit auto. Ostatně tenhle příměr celkem sedí i co do náročnosti učení: při točení na kruhu musíte zvládnout odděleně pohyby pravé ruky, levé ruky, naučit se ovládat postupně jednotlivé prsty, vybudovat si svalovou paměť na prstech, zápěstí a předloktí, používat vody právě tak akorát, hlínu stlačovat právě tak akorát, neustále si hlídat, abyste měli spojené ruce a opřené. A ještě nezapomenout na rychlost – ani moc, ani málo..

Obsah kurzu:

Zvu vás na podvečerní hrnčírnu v Litoměřicích, čeká vás celkem 15 hodin (5x 3 hodiny), během kterých se budete učit nebo zdokonalovat své točířské schopnosti a řemeslně výrobky dokončovat a dekorovat, abychom je na poslední hodině pomocí glazur připravili na ostrý výpal.

Podvečerní hrnčírna je vhodná pro úplné i falešné začátečníky i mírně či více pokročilé. Během celé doby budete pracovat se zkušenou lektorkou, která vás povede a přizpůsobí tempo vašim potřebám. Kurz je vhodný i pro jako zdokonalovací pro ty, kdo již základy točení na kruhu ovládají.

V ceně kurzu je zahrnuto:

  • 15 hodin výuky s lektorkou
  • veškerý materiál pro práci
  • zapůjčení veškerého potřebného vybavení
  • výpaly výrobků (přežah, ostrý výpal)
  • glazování ve vybraném společném termínu

Kurzy na rok 2023 najdete na našem novém webu www.kurzykeramiky.cz, nebo přímo na https://www.kurzykeramiky.cz/product-category/toceni-na-hrncirskem-kruhu/

Z tohoto kurzu (připravujeme)

Novinky z Dlouhánky

Chcete zůstat ve spojení a dostávat informace o novinkách a akcích na Dlouhánce? Přihlašte se k odběru novinek a nic už vám neuteče.

logo_Dlouhanka

Adresa

Dlouhá 15/178
41201  Litoměřice 1

Telefon

(+420) 602 260 102

E-mail

kavarna@dlouhanka.cz
kurzy@dlouhanka.cz