Předvánoční workshopy

Přinášíme vám sérii předváčního tvoření na Dlouhánce. Najdou se tu možnosti pro ty, kdo si rádi ušpiní ruce od hlíny při modelování velké aromalampy nebo vázy a seberou odvahu zasednout ke kruhu a dotvarovat ji a natřít barevnou engobou. Ale i pro ty, kdo mají rádi detailní a čistou prácičku a rádi si pohrají s vyřezáváním a nalepováním zlatých a barevných dekorů na bílý porcelán…

Přijďte plnými doušky nasávat vánoční atmosféru na Dlouhánku!
Ve spolupráci s výtvarnicí Danielou Netolickou jsme pro vás připravili workshop na výboru vánočních přáníček a kartiček se jmény pro vaše nejbližší. Drobné i malé dárky s ručně psanými vzkazy či jmény zahřejí na duši vás samotné a především obdarovávané. Je radost rozdávat radost.

Termín konání: 1. prosince 2021, 17.00-19.00
Místo konání: keramikafé Dlouhánka Litoměřice, Dlouhá 15/178
Kapacita: 12 osob
Cena: 550,- Kč za osobu

Rychlovky z Dlouhánky

Porcelán s charakterem

Nejkratší workshopy, které během předvánoční doby nabízíme. To jim ovšem ani za mák neubírá na atraktivitě.
Máme pro vás připraveny kvalitní české porcelánové výrobky, na které budeme doslova otiskovat naši stopu dekoracemi na třetí výpal (barvy, předpřipravené zlaté či barevné obrázky).
Vznikat tak budou originální výrobky, které si co do kvality nic nezadají s komerčními – ale s naprosto jinou energií neopakovatelnosti. Na upoutávce jsou malé šálky na preso, kromě nich máme připraveny také hrníčky na cesty (vč. víčka) a hrnky s oušky.

Puntíky, proužky, kytičky, zlaté mandalky či černá kolečka? Nebo něco úplně jiného?

Co můžete vyrábět a jak to funguje

Vybrali jsme podle nás atraktivní a zároveň  výrobky, které si pod naším vedením ozdobíte. Vaše dílka vypálíme na teplotu okolo 820 °C a následující den budou k vyzvednutí. Délku workshopu odhadujeme na 1,5 až 2 hodiny. A z čeho můžete vybírat:

setík na presso (šálek a podšálek jako na obrázku) – cena workshopu 550,- Kč
hrneček na cesty 0,3 l (vč. silikonového víčka) – určitě znáte, super věc, kalíšek bez ouška, co zapadne do držáku na nápoje v autě – cena workshopu 650,- Kč
prostě úžasný hrneček o objemu cca. 0,3 l na kávu nebo čaj – i ten může být cool dárkem pro vaše blízké, pokud do něj vložíte vlastní um a představivost – cena workshopu 490,- Kč

Mensi rychlovky z Dlouhanky

Trochu delší rychlovky z Dlouhánky

Párkrát šmrncout štětcem, tu a tam ještě dobarvit, tady vynechat a tady naopak přidat. Pak vypálit a je to, druhý den navečer je milovaný hrníček připravený na vyzvednutí. Ano, skoro takhle jednoduché to je, jenom těch tahů štětcem a práce s barvami bude ve skutečnosti víc. Máme pro vás máme připravené hrnky, hrníčky a misky a mističky různých tvarů.

Všechny výrobky jsou z naší dílny na Dlouhánce, ručně vytáčené na hrnčířském kruhu. Stačí si vybrat techniku/vzor, který s námi budete tvořit. Délka workshopu cca 2 hodiny

Z čeho můžete vybírat? Výrobky originálních tvarů a různých velikostí z Dlouhánky, které budeme společně dotvářet. Jednotná cena workshopů je 550,- (v ceně 1 ks výrobku) :

mandala – na hrníčku nebo misce (technika vykrývání)
bubliny – na hrníčku nebo misce (technika bubble glaze)
tečky, puntíky – na hrníčku nebo misce (puntíkovat se dá lecčíms, my si pomůžeme speciálními tyčinkami na puntíkování o různých průměrech)
proužky sem, proužky tam – hrnek nebo miska s proužky všech druhů a směrů

predvanocni tvoreni na Dlouhance

Když chcete jít do hloubky

…a máte víc času a odvahu na chvíli usednout za hrnčířský kruh, pak tohle je to pravé pro vás. Prožitek určitě na maximum, při nanášení barevných engob na misky nebo aromalampu se vám budou podlamovat kolena. Ale výsledek rozhodně stojí za to.

Na výběr máte proškrabávané mističky – dvě, protože jedna prostě nestačí. Anebo aromalampu z atraktivní hnědé hlíny (tělo a miska). Na tvoření si vyhraďte 2,5 až 3 hodiny.
A pak tu jsou ještě tolik oblíbené prořezávané koule s nalepovanými reliéfy a prořezávané svícny

Jak bude workshop probíhat? Budeme pro vás mít připravené polotovary ze syrové hlíny, vytočené na kruhu a připravené k nanášení barevných engob. Na vás bude výběr barvy engoby a vzoru. Po vysušení výrobky vypálíme (přežahneme) a budou opatřeny ochrannou průhlednou glazurou.

Ceny workshopů:
proškrabávané misky (2 ks), aromalampa (1 ks) – 850,- Kč
prořezávaná koule –
650,- Kč, prořezávaný svícen – 490,- Kč

modelovane aromalampy

Když to chcete vzít od podlahy

…a chcete z hlíny modelovat od začátku až do konce a mít ve věcech jasno hned od začátku. Tyhle předvánoční workshopy jsou nejintenzivnější co do prožitku, tak i délky tvoření. Vyhraďte si cca 3,5 až 4 hodiny.

A co s námi budete tvořit, od začátku až do konce – od hroudy hlíny až po hotový výrobek?
modelované aromalampy – tyhle beruny z plátu hlíny jsou fakt peckový prožitek, skvělý pro začátečníky i již trochu zkušenější. Tělo lampy dotvoříte a dobarvíte na hrnčířském kruhu a poté prořežete. Vznikat budou nádherné kusy do velkého i menšího prostoru.
hrníček z plátu se lžičkou – nic se nedotýká vašich rtů tak často, jako hrníček, ze kterého usrkáváte vánoční čaj. A ten vytvořený vlastníma rukama je taaaak příjemný na dotek…. Rovnou si k němu uděláme i rozvernou keramickou lžičku s vtipnou hláškou, vzorem, nebo obojím.
keramické městečko – spousta těch malých, legračně křivých domečků nebo naopak rovných jako podle pravítka. Skvěle se vyjímají na okenním parapetu, v květináčích mezi listy, nebo prostě jen tak na táce na stole, kde si s nimi hrají děti i dospělí
adventní věnec – je libo vánoční klasiku se čtyřmi svíčkami, a nebo něco abstraktnějšího? Kulatý věnec s reliéfy a prořezáváním, v barvách dle vaší fantazie

Ceny workshopů:
modelované aromalampy – 990,- Kč
hrníček se lžičkou – 750,- Kč
keramické městečko (10 -12 domečků) – 790,- Kč
adventní věnec – 950,- Kč

 

Adresa

Dlouhá 15/178
41201  Litoměřice 1

Telefon

(+420) 602 260 102

E-mail

kavarna@dlouhanka.cz
kurzy@dlouhanka.cz

Novinky z Dlouhánky

Chcete zůstat ve spojení a dostávat informace o novinkách a akcích na Dlouhánce? Přihlašte se k odběru novinek a nic už vám neuteče.