Příměstské tábory na Dlouhánce 2022

Po loňské úspěšné sérii příměstských táborů jsme tu s nabídkou i letos. Otevíráme dva turnusy výtvarných příměstských táborů s keramikou pro děti od 8 do 14 let.

Termíny 2022

1. turnus 25. – 29. července

2. turnus 22. – 26. srpna 2022.

Cena: 5400,- Kč

V ceně je zahrnuto strava a pitný režim na celý den (oběd, dvakrát svačina, ovoce po celý den), případné vstupy a veškerý materiál a pomůcky k tvoření

Program

  • Pohyblivé loutky z hlíny
  • Animovaný film
  • Miska ze dvou hlín s geometrickými vzory

Náplň

Činnosti, které budou děti bavit a současně rozvíjet.
Řemeslné a výtvarné činnosti pod vedením zkušených lektorek.
Podle zájmu a časových možností výlety či tvoření v plenéru.

O čem letošní příměstské tábory budou

Připravily jsme program plný zábavy a kreativity. Na programu je výroba pohyblivých loutek z keramické hlíny a jejich oživení v animovaném videu – za kamerou budou stát samy děti, které budou spolutvůrci výsledného filmu.

A protože je Dlouhánka dílna řemeslná, nebude řemeslo keramiky chybět ani letos. Vyskočí na nás při výrobě misek ze dvou hlín, ze kterých budeme sestavovat geometrické tvary technikou nerikomi.

Stejně jako v loňském roce nabízíme dětem kvalitní program a vyžití po celou dobu trvání příměstského tábora, zajištěna je strava po celý den, včetně oběda, dvou svačin a pitného režimu. Příchod je možný od 7.30, odchod do 16.30

Dlouhánčiny lektorky

Tohle jsou holky z Dlouhánky, lektorky, které budou pečovat o vaše ratolesti, provázet je řemeslem keramiky a světem výtvarných technik.

Alena Bachová

Alena Bachová

lektorka kurzů, keramička a překladatelka

Tohle jsem já, celé to mám na povel a Dlouhánka je vlastně moje druhé dítě. Jsem lektorka kurzů keramiky a skla pro dospělé a děti, původní profesi manažerky v nadnárodní IT korporaci jsem pověsila na hřebík, dodělala si kompletní vzdělání a zkoušky v oborech keramik-modelář a keramik-točíř keramiky, abych se mohla věnovat keramickému řemeslu a jeho výuce.

Verunka Pražáková

Verunka Pražáková

lektorka kurzů, keramička

Verunka je dobrá duše Dlouhánky, můžete mít pocit, že je na Dlouhánce pořád – nejspíš proto, že keramika a porcelán jsou jejím druhým světem. Vystudovala v magisterském oboru Design keramiky a po zahraniční stáži zakotvila právě u nás. Její doménou jsou sádrové formy a modelování. Vede kurzy pro dospělé i pro děti.

Daniela Netolická

Daniela Netolická

lektorka kurzů, výtvarnice

Daniela je skvělá výtvarnice „říznutá“ keramikou, její druhu přirozeností je kreslení – málokdy ji najdete bez tužky v ruce nebo někde poblíž. Vystudovala SPŠG Hellichova a na Dlouhánce vede výtvarné kurzy pro děti a dospělé a společně s námi pořádá výtvarně-keramické příměstské tábory pro děti.