Víkend pro unavené matky

Náročnost:  začátečnice, pokročilé
Termíny:      viz dále vypsané termíny
Rozsah:        15 hodin výuky v malé skupince žen

Kurz pro ženy: Víkend pro unavené matky

Charakteristika kurzu:

Přijeďte si vydechnout do krásného prostředí v centru města Litoměřic, přes den budete tvořit v keramické dílně, večer můžete vyrazit s kamarádkami za zábavou. Kurz je pojat jako na pomezí vážného tvoření a zážitkové akce: během nabitého programu se dozvíte a naučíte mnoho nového o keramice, jejích vlastnostech a možnostech výroby a dokončení. Všechny techniky budete aktivně uplatňovat a současně poznávat sebe sama, tvořit a současně relaxovat.
Kurz je určen výhradně pro ženy.

Obsah kurzu:

Sobota: Nad dobrou kávou či čajem se navzájem představíme. Pak omrkneme dílnu a vybavení a pustíme se do práce. Začneme tím, jak a proč zpracovávat hlínu. Pak si povíme o různých hlínách a výpalu keramiky.

Dopoledne budeme modelovat z válečků dekorační koule do forem. V mezičase si vyzkoušíte odlévání keramiky do forem, na výběr je z mnoha tvarů (miska, hrnek, mísa, koule, vázy atd.). Během ukázky točení na hrnčířském kruhu vám lektorka vytočí misky. Na ty budete – taktéž s využitím hrnčířského kruhu – odpoledne nanášet engoby pro techniku sgrafito.

Po obědě budeme dopracovávat naše modelované tvary, odlité výrobky a misky.
Rozválíme a připravíme pláty šamotové hmoty na květníky. Navečer začneme přemýšlet o tom, jak budeme naše výrobky dekorovat. Máme pro vás připraven pěkný výběr technik s použitím engob a podglazurních barev.

Neděle:
Neděle je určena k modelování květníku či krabičky z plátů, odpoledne k dokončování a dekoraci vašich výrobků. Dekorovat budeme engobami v různých barvách. Engoby můžete malovat štětcem, nanášet houbičkou, polévat, proškrabávat, razítkovat, vytírat, používat různé techniky vykrývání. Jednotlivé techniky nanášení si nejprve vyzkoušíte a pak teprve budete aplikovat na vaše výrobky.
Je tu závěr kurzu, společná káva než vyrazíte zpět k domovu a rozloučení. Ještě vyfotit výrobky než půjdou do pece, obejmout a šup zpět za našimi milými.
Po skončení kurzu vaše výrobky dosušíme, přežahneme a pak naglazujeme průhlednou glazurou zvenku, bílou glazurou uvnitř. Na předání výrobků se domluvíme individuálně, výpaly probíhají obvykle do dvou týdnů.

V ceně kurzu je zahrnuto:

  • 15 hodin tvoření pod vedením lektorky v úzkém kruhu
  • veškerý materiál pro práci (hlína, bílá a průhledná glazura, engoby a podglazurní barvy)
  • zapůjčení veškerého potřebného vybavení
  • výpaly výrobků (přežah, ostrý výpal)

V ceně je glazování bílou glazurou na vnitřky a průhlednou zvnějšku. Jiné kombinace jsou možné po dohodě za příplatek (materiál a kurzovné 150,-/hod).

Ubytování: účastnice si musí ubytování zajistit samy. V případě zájmu můžeme doporučit ubytování v Litoměřicích či okolí.

3750,- Kč / osobu

Novinky z Dlouhánky

Chcete zůstat ve spojení a dostávat informace o novinkách a akcích na Dlouhánce? Přihlašte se k odběru novinek a nic už vám neuteče.

logo_Dlouhanka

Adresa

Dlouhá 15/178
41201  Litoměřice 1

Telefon

(+420) 602 260 102

E-mail

kavarna@dlouhanka.cz
kurzy@dlouhanka.cz