Víkendový kurz točení na kruhu pro pokročilé

Náročnost:   mírně pokročilí, pokročilí
Rozsah:        15 hodin skupinové výuky

Skupinový kurz: Víkendové točení pro pokročilé

Charakteristika kurzu:

Co takhle forma na bábovku, láhev na víno či dóza na cukr? Nebo něco jiného? Řekněte si, prostor na to v tomhle kurzu je, záleží jen na vás.
Předpokladem vstupu do tohoto kurzu je, že bezpečně zvládáte centrovat minimálně 600 gramů hlíny a s jistotou umíte základní tažení nádob do výšky takzvaným esíčkem (rovný tvar, hrnek či váza).
Na tyto dovednosti navážeme a vrhneme se do nádob se zámky a víčky, uzavřených tvarů, točení na podložkách a vůbec do tvarů větších či složitějších.
Výrobky si můžete přijít naglazovat ve vybraném termínu po dohodě, případně vám výrobky po domluvě naglazuje lektorka a vy si vyzvednete již hotové výrobky.

Obsah kurzu:

Již centrujete s jistotou a zvládáte točení menších nádob (hrnečky, misky). Je na čase rozlétnout se výš a dál – vzít větší kus hlíny, při centrování se možná jinak zapřít nebo jinak položit ruce, abyste větší množství hlíny ukočírovali. Budeme točit na hroudě.

Budeme dál prohlubovat a rozšiřovat vaše dovednosti za kruhem, vrhneme se na větší a složitější nádoby, nádoby s víčkem, lahvičky, nádoby stočené z víc kusů. Vyzkoušíme si točení na podložce.

V ceně kurzu je zahrnuto:

  • 15 hodin skupinové výuky s lektorkou
  • veškerý materiál pro práci
  • zapůjčení veškerého potřebného vybavení
  • výpaly výrobků (přežah, ostrý výpal), glazování

4100 

Novinky z Dlouhánky

Chcete zůstat ve spojení a dostávat informace o novinkách a akcích na Dlouhánce? Přihlašte se k odběru novinek a nic už vám neuteče.

logo_Dlouhanka

Adresa

Dlouhá 15/178
41201  Litoměřice 1

Telefon

(+420) 602 260 102

E-mail

kavarna@dlouhanka.cz
kurzy@dlouhanka.cz